Liepos 8 – Tarptautinė alergijos diena

Ši diena skirta atkreipti visuomenės dėmesį į alergines ligas, jų paplitimą, priežastis, sunkumus su kuriais susiduria žmonės sergantys alergine liga.
Alerginės ligos – tai imuninės sistemos atsakas į nekenksmingas organizmui daleles.Pasireiškia nuo lengvų simptomų tokių kaip čiaudulys iki sunkių gyvybei pavojingų reakcijų, ir net mirčių. Žmonės ir gyvūnai būna alergiški maistui, namų dulkių erkutėms, gyvūnų plaukams, epidermiui,   žiedadulkėms, pelėsiams, vaistams, konservantams, kitoms medžiagoms, saulei, šalčiui ir net savo pačio ląstelėms. Susirgti gali tiek kūdikis tiek brandaus amžiaus asmuo. Dažniausios ligos: atopinis dermatitas, šienligė, alerginis rinitas, dilgėlinė, bronchų astma. Alerginės ligos labai pablogina sergančiųjų gyvenimo kokybę. Paplitimas alerginių ligų nuolat didėja.

Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kartu su Lietuvos alergijos ir astmos asociacija visus vilniečius ir Vilniaus svečius kviečia į Tarpatautinės alergijos dienai paminėti skirtą renginį Lukiškių aukštėje, kur galėsite gauti informacijos apie aktualias alergines ligas, išmokti suteikti pagalbą žmogui ištikus anafilaksijai, užduoti rūpimus klausimus gydytojui.

Susitikime Liepos 8, Lukiškių aikštėje Vilniuje 13-15 valandomis. Laukiame Jūsų!

Similar Posts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.